Miken Player Series 12.5" Slowpitch Softball Glove: MPS125-6GN
HomeStore
Product Features:
  • 12.5 Inch Glove Length
  • Web: H-Web
  • Colorway: Gray / Navy / Red / Silver
  • Soft Full-Grain Leather – Improved shape retention with limited break-in time
  • Poron XRD® Pads (Palm + Index Finger) – Helps significantly reduce ball impact
  • Adjustable Non-Slip Pull Strap Back – Custom fit that stays secure
  • 80% Factory Break-In / 20% Player Break-In – Game-ready feel with player-molded finish
  • Right Hand Throw Only
  • No Warranty
-65%
More Images
Miken Player Series 12.5" Slowpitch Softball Glove: MPS125-6GN - Image 2
Miken Player Series 12.5" Slowpitch Softball Glove: MPS125-6GN - Image 3
Miken Player Series 12.5" Slowpitch Softball Glove: MPS125-6GN - Image 4
Product Features:
  • 12.5 Inch Glove Length
  • Web: H-Web
  • Right Hand Throw Only
  • No Warranty
Product Information
Shipping & Returns
Description
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Rawlings R9 27" Baseball Training Catcher's Mitt: R9TRCM
NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Easton Jen Schro Catcher's Backpack: 8073091
-65%NEW
Easton Ghost Fastpitch Tournament Elite 12.75" Outfield Glove: A130852
-65%NEW
All-Star Pro Series "The Donut" 33.5" Training Baseball Catcher's Mitt: CM1000TM
-65%NEW
2023 Mizuno B23-PWR CRBN (-3) BBCOR Baseball Bat: 340637
-65%NEW
Easton Hellcat Slowpitch Fielding Leg Guards: EHCATL
-65%NEW
Worth Legit Slowpitch Softball Pitcher's Mask: Black
-65%NEW
Easton Ghost NX 12.5" Pitcher/Infield Fastpitch Softball Glove: GNXFP125
NEW
Wilson 30" Baseball Catcher's Training Mitt: WBW10099630
Thumbnail 1
Dudley Thunder ZN Hard Core 12" PRO M USSSA Slowpitch Softballs (DOZEN): 4U12H
-65%NEW
Rawlings Gold Collection Backpack: GCBKPK
-65%NEW