Rawlings Liberty Advanced 33" Fastpitch Softball Catchers Mitt: RLACM33FP-24GW
HomeStore
Product Features:
  • 33 inch Mitt Size
  • Colorway: Gray/White/Blue/Red
  • Narrow Fit designed for the Female Softballer
  • Quality Full-Grain Leather
  • Poron XRD Palm Pad for hand protection
  • 70% Factory / 30% Player Break In
  • Web: H-Web
  • Adjustable Pull Strap Back
  • Conventional Open Back
  • Fast Free Shipping
More Images
Rawlings Liberty Advanced 33" Fastpitch Softball Catchers Mitt: RLACM33FP-24GW - Image 2
Rawlings Liberty Advanced 33" Fastpitch Softball Catchers Mitt: RLACM33FP-24GW - Image 3
Rawlings Liberty Advanced 33" Fastpitch Softball Catchers Mitt: RLACM33FP-24GW - Image 4
Rawlings Liberty Advanced 33" Fastpitch Softball Catchers Mitt: RLACM33FP-24GW - Image 5
Product Features:
  • 33 inch Mitt Size
  • Quality Full-Grain Leather
  • Web: H-Web
  • Adjustable Pull Strap Back
  • Conventional Open Back
  • Fast Free Shipping
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • 33 inch Mitt Size
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1
Easton Elite X Catcher's Box Set (Adult, Intermediate & Youth): Red
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
2023 Wilson A2000 1785 Super Skin 11.75" Infield Baseball Glove: WBW1009711175
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Rawlings Liberty Advanced 12.5" Fastpitch Softball Glove: RLA125KRG
NEW
Rawlings Gold Collection Wheeled Bag: GCWHBG
-65%NEW
Victus Vandal Lev3 Senior League (-5) USSSA Baseball Bat: VSBV35
-65%NEW
Victus Vandal Lev3 Senior League (-8) USSSA Baseball Bat: VSBV38
-65%NEW